Szolidaritási projekt

 Kedves Kollégák! Kedves Szülők!

Az Európai Unió által finanszírozott Szolidaritási projekt keretében , önkéntes fiatalok szervezésében,a tanév végeztével, hét napos program keretében szövést tanítottak az iskolánk egy gyermekcsoportjának. A programban részt vevő gyermekek megismerték népi hagyományaink egyik területét, és a szabadidő hasznos eltöltésére is kaptak mintát. Ugyanakkor a kézügyességük fejlesztésével sikerült megtapasztaltatni velük az egyszerű használati tárgyakat elkészítésének örömét, sikerét. 

A szövés megtanításával lehetőséget kaptak egy szakma alapjainak elsajátítására, mellyel a későbbi felnőtt életükben értékteremtő tevékenységet tudnak végezni. Fontos szempont volt a pályázatban az esélyteremtés, az esélyegyenlőség biztosítása, a társadalmi szolidaritás, a segítségnyújtás .

A projekt támogatási összegéből megvásárolt eszközöket iskolánk részére kívánják adományozni.

Szövés projekt foglalkozásairól készült videó:

Print Friendly

Hozzászólások lezárva.